Autel Robotics Dragonfish: 30 km mesafeye sahip VTOL drone.

Giriş

Autel Robotics Dragonfish VTOL ilk olarak CES 2017'de prototip olarak tanıtıldı ve son üç yılda yavaş yavaş gelişiyor. Dragonfish artık Autel web sitesinde maksimum 120 dakikalık uçuş süresi ve 30 km'ye kadar video akış aralığı ile mevcuttur.

Temel Özellikler

Autel Robotics

Dragonfish, maksimum 108 km/s uçuş hızına sahiptir ve 14 m/s'ye kadar rüzgar hızlarında uçma yeteneğine sahiptir. Drone'nun maksimum kalkış ağırlığı 7,8 kg olup, bunun 1,5 kg'ı faydalı yük için ayrılmıştır. Ayrıca, iki kopyalanan RTK modülü sayesinde Dragonfish, bir milyonda bir ölçüm hatasıyla bir santimetreye kadar doğruluk sağlar; bu, fotogrametri için elde edilen görüntülerin meta verilerinin kalitesini önemli ölçüde iyileştirebilir ve ayrıca doğruluk ve güvenliği artırabilir. genel olarak uçuş.

Spesifikasyon

Maks. uçuş süresi (standart faydalı yük ile):
120 dak
Maks. FPV Ofset Mesafesi:
30 km
Maks. uçuş hızı:
108 km / s
Koruma derecesi:
IP43
Rüzgar direnci seviyesi:
6
Çalışma. sıcaklık aralığı:
-20 ~ 55 ° C
En yüksek geçiş yüksekliği:
4500 m
Maks. deniz seviyesinden tavan:
6000 m
Maks. yük:
1,5 kg
Konumlandırma doğruluğu:
1 cm 1 ppm
Monte edilmiş ve uçmaya hazır:
5 dak

Zeka ve özerklik

Bu drone'nun büyük avantajı zekası ve özerk yetenekleridir. Dragonfish bir görevi tamamlayabilir ve otomatik olarak eve dönebilir, araçları takip edebilir, seçilen bir nesnenin üzerinde daire çizebilir, yerden sabit bir yükseklikte uçabilir ve çok noktalı görevleri tamamlayabilir. Tüm bunlar, drone'u kontrol eden ve kullanıcının onu kontrol etmesini kolaylaştıran gelişmiş algoritmalar sayesinde mümkün.

Tek Düğme Kalkış ve İniş

Uyarlanabilir Yer Takibi

Gelişmiş Görev Planlama

POI

Akıllı Takip Hareketli Hedefler

Güvenlik ve Çoğaltma

Aşağıdaki resme baktığınızda, Autel'in Dragonfish'i olabildiğince güvenli hale getirmek için güvenlik ve çoğaltmaya büyük önem verdiğini görebilirsiniz. Dragonfish'in iki pili, bir IMU, barometreler, pusulalar ve bunlardan birinin arızalanması durumunda GPS RTK modülleri vardır, böylece ilk arıza olduğunda yedekleme cihazının çalışmaya başlamasını sağlar. Drone, mevcut modda durmak üzere olduğunu veya uçmaya devam edemeyeceğini tespit ederse, pervanelerin bir quadcopter simüle ederek dik bir pozisyon alacağı motor moduna geçecektir.

Gövde yüzeylerinin ve elemanlarının durumu, bir bağlantının kesilmesi durumunda çift yedekli CAN bus üzerinden izlenir. İnsansız hava aracı ayrıca, arızaları meydana gelmeden önce tespit etmek için uçuşları boyunca sistemlerinin sağlığını sürekli olarak izlemek için AI kullanır.

Değiştirilebilir faydalı yük sistemi

Dragonfish şu anda üç adet hazır faydalı yük önerisine sahiptir:

  1. Çift 4K kamera, bunlardan biri 20x optik yakınlaştırmalı 4K kamera görevi görür, diğer rolü ise 48 megapiksel geniş açılı kamera.
  2. Biri 20x optik zoomlu 4K kamera, diğeri 48MP geniş açılı kamera ve üçüncüsü termal görüntüleme kamerası olarak çalışan üçlü sensörlü kamera.
  3. 2000 metreye kadar mesafelerde nesnelerin kızılötesi algılamasına sahip beş adet 2 megapiksel multispektral sensöre sahip 48 megapiksel geniş açılı multispektral RGB kamera.

Ayrıca üçüncü taraf yüklerini de destekler.

Kontrol

Dragonfish'i kontrol etmek için Autel Robotics

Uygulama

Autel Robotics'ten

.