DJI Goggles: FPV Flight'a Yeni Bir Bakış.

22 Kasım 2017'de Goggles FPV gözlüklerinin yarış versiyonu - DJI Goggles Racing Edition resmi DJI Innovations basın bülteninde sunuldu.

Giriş

Şirket, DJI Goggles'ı ilk kez geçen Eylül ayında Mavic Pro'nun piyasaya sürüldüğü sırasında gösterdi. Sonra bugüne kadar onlar hakkında hiçbir şey duyulmadı ve zaten hiç var olmadıkları ortaya çıkmaya başladı. Ancak son zamanlarda, DJI Goggles nihayet üreticinin resmi web sitesindeki ürünler listesinde yer aldı ve burada artık yeni ürünün ayrıntılarını tanıyabilirsiniz.

Özellikler

 • 2 × ultra yüksek kaliteli ekranlar
 • DJI OcuSync kablosuz sinyal iletim sistemi
 • Akıllı uçuş modlarını destekler
 • Olan bitene tam daldırma
 • Ergonomik tasarım
 • 6 saate kadar çalışma süresi
 • 110m / s'ye kadar minimum sinyal gecikmesi
 • Kafa hareketi kontrolü

Spesifikasyon

Marka:
DJI
Tip:
Gözlük
Ağırlık:
Gözlük: 495g / başlık halkası: 500g
Boyutlar:
gözlük: 195 × 155 × 110mm / başlık halkası (katlanmış): 255 × 205 × 92mm
FOV:
85 °
Ekran boyutları:
2 × 5 inç ekranlar
Gözbebekleri arası mesafe mesafeleri:
58-70mm
Yenileme hızı:
60Hz
Ekran çözünürlüğü:
3840 × 1080p (tek ekran: 1920 × 1080p)
Çalışma frekansı:
2,4 GHz
Maks. iletim mesafesi:
eşleştirilen cihazla aynı
Video bağlantı çözünürlüğü:
1080p @ 30fps, 720p @ 60fps / s, 720p @ 30 fps
Min video bağlantı gecikmesi (kısa mesafelerde parazitsiz yayın yaparken):
110 m / dan (Mavic Pro, 720p60, video formatı: 720p120); 150 m/s (Phantom 4 serisi, 720p60, video formatı: 720p60 / 720p120); 140 m/s (Inspire 2 X5S, 720p60, video formatı: 1080p120); 190 m / s (Inspire 2 X4S, 720p60, video formatı: 1080p60)
Pil kapasitesi:
9440mAh
Pil tüketimi:
35,44Wh
Maks. çalışma süresi:
6h
Şarj cihazı:
giriş: 100-240VAC, 50 / 60Hz. 0,5A çıkış: 5V, 3A; 9B, 2A; 12V, 1.5A
Çalışma.sıcaklık aralığı:
0 °C ila 40 °C
G / Ç arayüzü:
MicroUSB, 3.5mm Ses Jak, HDMI D tipi, MicroSD kart yuvası
Desteklenen HDMI:
HDMI 1.4b, HDCP 1.4
Sensörler:
Jiroskop / İvmeölçer / Yakınlık Sensörü

Ürün Bilgisi

DJI Goggles, artık sizi ilk andan itibaren uçuran konforlu, yüksek teknoloji ürünü FPV gözlükleridir. kişi ”, en üst sıradaki Dajiang Innovation'dan

DJI Goggles iki ana bölümden oluşur:

 1. Goggles - iki yüksek çözünürlüklü ekrana sahip (1920 × 1080p)), a jiroskop, ivmeölçer, yakınlık sensörü (enerjiden tasarruf etmek için maske yüze temas etmediğinde ekranları kapatır), dokunmatik yüzey ve gözlüğün kontrolü ile ilişkili birkaç düğme ve bir kaydırma.
 2. Dahili bağlantı noktaları ve LED göstergeli, şarj edilebilir pilli başlık halkası.

DJI Goggles, diğer benzer gözlüklerle ve özellikle bir yarış drone'unu kullanırken kullanılanlarla karıştırılmamalıdır.

DJI Goggles iki modda bir video akışı alabilir:

 1. FHD modu - 1080p @ 30fps parazitsiz kısa mesafelerde yayın; Uzun ve gürültülü mesafelerde 720p @ 30fps.
 2. Pürüzsüz Mod - 720p @ 60 fps.

 • Piksellerin birbirine sıkı oturması nedeniyle, pilot görüntüyü en gerçekçi biçimde görür. bir piksel ızgarasının varlığına dair herhangi bir ipucu...
 • Mavic Pro drone kullanarak, pilot 120 fps'de 720p video kaydı ile 720p @ 60 fps video bağlantısı alabilir.

Kontroller

Head Tracking Flight modunu kullanarak drone'yu ekseni etrafında döndürebilir veya kameranın eğimini basit bir hareketle kontrol edebilirsiniz. kafa. Tek yapmanız gereken menüdeki takip seçeneklerinden birini seçmek:

 1. Hareket Kontrollü Uçuş - Baş hareketiyle drone ve kamera süspansiyonunun kontrolü. Gimbalı -90 ° ila 30 ° arasında kontrol etmek için başınızı yukarı veya aşağı eğin. Veya drone'yu kendi ekseni etrafında sola veya sağa çevirmek için başınızı sola veya sağa çevirin. Dönmeyi durdurmak için başınızı düz çevirmeniz yeterlidir.
 2. Hareket denetleyicisi Gimbal - kafayı hareket ettirerek yalpayı kontrol eder. Gimbalı -90 ° ila 30 ° yukarı veya aşağı kontrol etmek için başınızı yukarı veya aşağı eğin. Veya drone kamerayı -30 ° ila 30 ° arasında sola veya sağa döndürmek için başınızı sola veya sağa çevirin.

Pilot ayrıca, kafa dönüş kontrolünü etkilemeyen gözlüğün "Tam ekran modu" olağan çalışma moduna da erişebilir. Mevcut uçuşla ilgili tüm gerekli telemetri, ana resimle birlikte ekranda görüntülenecektir.

* Gözlük ekranında görüntülenen telemetri.

DJI Goggles aşağıdaki cihazları destekler (her cihazın farklı özellikleri olacaktır):

 • Spark
 • Mavic Pro Serisi
 • Mavic Hava
 • Pantom 3
 • Phantom 4 (Pro / Gelişmiş)
 • Inspire Serisi

Dokunmatik Panel

Gözlüğün sağ tarafında bulunur: gözlüğün pil şarj seviyesini gösteren DJI Goggles güç düğmesi, ardından düğmenin üstünde solda bir ses hoparlörü ve bir ısı emici bulunur. düğmenin üzerinde çok sayıda delik şeklinde bulunur. Yukarıdaki öğelerin ortasında bulunan yivli alan dokunmatik yüzeydir (veya dokunmatik yüzey). Pilot, dokunmatik yüzeyi (veya Mavic'in kumandasındaki 5D düğmesini) kullanarak, temel akıllı gözlük işlevlerine erişim sağlayarak menüde gezinmeyi çok daha kolay hale getirir.

Uçuş Modları

DJI Goggles beş Akıllı Uçuş Modunu destekler:

 1. TapFly
 2. Arazi İzleme
 3. ActiveTrack
 4. Sinema Modu
 5. Tripod Modu

Kolaylık ve Esneklik

Eşsiz, dayanıklı kafa bandı tasarımı, gözlüğün ağırlığını başın etrafına eşit olarak dağıtarak yüzdeki basıncı en aza indirerek gözlükleri birkaç saate kadar rahat tutar. Gözlüklerin ekran kısmı bir kaldırma mekanizmasına sahiptir, gözlüğü çıkarmadan gerçek dünyaya dönmek için yukarı kaldırın veya daha rahat saklama veya taşıma için başlık halkasından tamamen ayırın.

Günlük yaşamınızda vizyonunuz için gözlük takıyorsanız, DJI Goggles ile FPV uçuşu sırasında gözlüklerden vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız. Gözlük taksanız bile rahatça otururlar.

Cihaz Bağlantıları

​​​​

DJI Goggles, çok çeşitli cihazları destekleyen bir dizi yerleşik arayüze sahiptir:

 • Mikro USB - P4'e bağlanır ve kafa izleme işlevine erişmek için dronlara ilham verir. Bu bağlantı noktası ayrıca ürün yazılımı yükseltmeleri için de kullanılır.
 • MicroSD kart - kayıtlı dosyaları daha sonra depolamak veya görüntülemek üzere drone'dan SD kartınıza indirmek için.
 • HDMI girişi - aynı girişe sahip herhangi bir harici kaynağa drone kamerasından görüntü çıkışı sağlamak ve film izlemek ve hatta video oyunları oynamak için video cihazlarını bağlamak için.
 • Ses - kulaklık bağlamak için. (pilot, HDMI kablosuyla çoğaltılan videoda kaydedilen sesi dinlemek için dahili hoparlörleri de kullanabilir).

* DJI Goggles pillerini şarj etmek için bağlantı noktası.

Avantajlar

 • DJI Goggles, parlak güneşte bile pilotu dış dünyadan tamamen ayırır, güneşlikli hiçbir ekran sizi bu gözlükler gibi güneş ışığından korumaz. Kendinizi sinemada gibi hissetmek.
 • DJI Goggles daha akıcı video sağlar, çok daha hızlı uçar ve engellere yaklaşır. Gözlüklü pilot, e-postayı her zaman net bir şekilde görür. dronun rotasında buluşan teller ve onlarla çarpışmaktan korkmuyor. Tüm bunlar, ultra yüksek kaliteli ekranlar sayesinde.
 • 360° radyo kapsama alanı ve OcuSync kablosuz iletim için kafa bandındaki entegre antenler ile video bağlantısı her zamankinden daha kararlı ve güvenilir. Her uçuş daha iyi olmaya devam ediyor ve daha önce Mavic Pro gibi bir drone ile mümkün olmayan birçok yeni olasılık sunuyor.

OcuSync kablosuz iletim sistemi kullanılarak Mavic Pro'ya en fazla dört cihaz bağlanabilir.

Fiyat

Şu anda DJI Goggles'ın fiyatı geliştirici tarafından belirleniyor - 349 dolar.

22 Kasım 2017'de FPV Goggles - DJI Goggles Racing Edition 'nin yarış versiyonu resmi DJI Innovations basın bülteninde sunuldu.

Fotoğraf

DJI Goggles'ın fotoğrafı.

)

Videolar

DJI Goggles'tan videolar.

.