Parrot Bebop Drone 2'nin Gözden Geçirilmesi.

İncelemede sunulan Bebop 2, bir dizi iyileştirme ve yeni bir FPV paketi aldı. Parrot Bebop 2 Power hakkında daha fazla ayrıntı burada bulunabilir

Şirket hakkında

Fransız şirketi Parrot CA'nın geçmişi 1994 yılına dayanmaktadır. Resmi olarak, bu şirketin kurucusu Henri Seydoux olarak kabul edilir, ancak aslında “Papağan” üç kişi tarafından kuruldu - Jean Pierre Talvard, Henri Seydoux ve Cristina De Tourvel. Papağan - İngilizce'den çevrilmiş - bir papağan ve bu isim tesadüfen verilmez.

Şirket, konuşma tanıma teknolojilerinde uzmanlaşmıştır. Parrot, arabalarda kullanılan navigasyon ve eğlence sistemlerinde liderdir. Şirket, temelinde yüksek kaliteli kablosuz ses cihazları üreten yeni nesil kablosuz iletişimi - Bluetooth Smart'ı destekler ve teşvik eder.

2010 yılından bu yana şirket, ev tipi İHA pazarında kendini sağlam bir şekilde kurmuştur. İlk drone "sonsuza kadar" popülerdi - Parrot AR. DroneParrot BebopAR. Drone 2.0

İnceleme

Elinizde yüksek teknoloji ürünü bir ürün var. Quad, deneyime bağlı kalmadan geniş bir kullanıcı kitlesine yöneliktir. Başka bir deyişle, kontrol panelini hiç ellerinde tutmamış olanlar bile Bebop 2'nin pilotajında ​​ustalaşabilecekler. Bir quadrocopter kullanma sürecinin tamamı sezgisel ve basittir.

Dörtlü kontrolün iki seçeneği vardır: akıllı telefon / tablet (FreeFlight 3 uygulaması aracılığıyla IOS / Android) veya Parrot Skycontroller 2 ile birlikte kullanma. Bir akıllı telefonu / tableti kontrol ederken, mesafe 100 metreden fazla değildir. Parrot Skycontroller 2, maksimum 2 km mesafeye ulaşmanızı sağlar. Kontrol ekipmanı, FPV kulaklıkların - Parrot Kokpit Gözlüklerinin

Avantajları

Bir öncekinden farklı olarak, Parrot Bebop 2'nin avantajları açıktır:

 1. Daha fazla hale geldi.
 2. Daha güçlü - fırçasız motorlardaki yüksek sargı yoğunluğu ve ayrıca daha verimli hız kontrol cihazlarının kurulumu nedeniyle.
 3. Kamera bunun üzerinde geliştirildi, şimdi düşük ışık koşullarında bile fark edilir derecede daha iyi çekim yapıyor. Ve yeni optikler ve kameranın kendisinin daha büyük eğim açısı sayesinde, artık çerçeveye çok daha fazla bilgi girecektir.
 4. Geliştiriciler, dronu, önceki modele kıyasla uçuş süresinin iki katına çıkmasına izin veren güçlü bir pil ile güçlendirdi.
 5. Uçağın arkasına güçlü LED aydınlatma eklendi.
 6. Yeni bir GPS kontrolörü, Ublox Neo 8M kuruldu, gelişiyle birlikte yakalanan uyduların sayısı da arttı - 19'a kadar (önceki model için 12'ye kıyasla), böylece gösterge konumlandırma doğruluğu sağladı.

Bebop 2, rüzgar direnci için test edildiği bir rüzgar tünelinde test edildi. İyileştirmelerin bir sonucu olarak, yanal rüzgar direnci önemli ölçüde artırıldı. Artık 16,2 m / s'ye kadar yan rüzgar hızında kararlı kontrollü bir uçuş mümkündür. Parrot Bebop için bu sınır 13 m/sn'ye kadar çıktı.

Seçenekler

Üreticinin resmi web sitesinde drone Bebop 2 2 konfigürasyonda mevcuttur:

 1. Parrot Bebop 2 FPV (Parrot Skycontroller 2 Parrot Cockpitglasses ile birlikte verilir)
 2. Parrot Bebop 2 Adventurer (Parrot Skycontroller 2 Parrot Cockpitglasses Transport sırt çantası ile birlikte verilir) 2 taşıyıcı, vidalı erişimi ücretli "Beni takip et")

Parrot Bebop Drone 2'nin 2 rengi mevcuttur:

 • Beyaz ek parçalı siyah
 • Kırmızı uçlu siyah

Spesifikasyon

Drone

GPS:
evet
FPV:
evet
Uçuş Planı işlevi:
evet
Eve Dönüş işlevi:
evet
Otomatik kalkış / iniş işlevi:
evet
Maks uçuş menzili:
2 km'ye kadar
Beni takip et fonksiyonu:
evet (ücretli)
Nokta uçuş fonksiyonu:
evet (ücretli)
İrtifa tutma modu:
evet
AV iletim frekansı:
5GHz (Wi-Fi 802.11)
Radyo frekansı:
2.4GHz (Wi-Fi 802.11)
FPV ekranı:
herhangi bir cihaz (IOS / Android)
Drone pil tipi:
3S 11.1V 2700mAh LiPo
Maksimum Uçuş Süresi:
25dk
Maks. düz uçuş hızı:
64,8 km / s
Stabilizasyon:
6 eksenli jiroskop
Motorlar:
Fırçasız
Uçak Işıkları:
LED
Ağırlık:
500g
Boyutlar:
328 × 382 × 89mm
Uçuş Ortamı:
Dış Mekan

Kamera

Sensör:
14MP F / 2.3 CMOS
Video:
1920 × 1080 @ 30fps s
FOV (dikey / yatay):
180 °
Fotoğraf çözünürlüğü:
4096 × 3072
Medya türü:
Dahili 8GB
Video formatı:
mov H.264

Görünüm

Motorlar

Bebop 2 motorları fırçasız, tescilli Parrot CA. Parrot Bebop'un ilk versiyonunda bile kendilerini mükemmel bir şekilde kanıtladılar. Özellikle ikinci nesil drone için, elektrik santrali revizyona tabi tutuldu ve bu nedenle, bu gösterge niteliğindeki uçuş özellikleri olmadan iyileştirmenin bir büyüklük sırasına izin verdi.

Güç kaynağı

Parrot Bebop 2 pilin özellikleri özel ilgiyi hak ediyor 3S 11.1V 2700mAh LiPo. Üretici tarafından ilan edilen 25 dakikalık uçuşla, pratikte, sessiz bir pilot modunda esen (10 m / s'ye kadar) ılımlı bir rüzgarla, drone 40 dakikalık uçuş gösterdi (testin başında pil şarjı) - %100, sonunda - %5 uyarı ve otomatik dönüş ile). Diğer yorumların gereksiz olduğunu düşünüyoruz!

Kamera

Parrot Bebop 2, dijital 3'lü polipropilen kutuya açılı olarak yerleştirilmiş 14 MP kamera ile donatılmıştır. eksen stabilizasyonu. Yepyeni geniş açılı balıkgözü lens, düşük ışık performansını gerçekten iyileştirdi. Kamera, 1920 × 1080p çözünürlükte 30 fps'de H.264 formatında video çekerken, fotoğrafları da 4096 × 3072 çözünürlükte JPEG / RAW / DNG formatlarında çeker.

Video kayıt kalitesi saygıyı hak ediyor, ancak bir fotoğraf için bunu söyleyemezsiniz, daha iyi olabilirdi. Parrot dijital stabilizasyonu kusursuz çalışıyor. Kameranın çekim açılarından memnun kaldık, neredeyse alttan çekim yapabiliyor.

Kontrol

Yukarıda bahsedildiği gibi, Parrot Bebop 2 kontrol edilebilir:

 1. Akıllı Telefon / Tablet
 2. Akıllı Telefon / Tablet Parrot Skycontroller 2

Uçuş özellikler

Uçuşta, Bebop 2 kusursuz, uçuş kontrolörünün yetkin ayarı, düşük ağırlık (500gr), güçlü tahrik sistemi ve yeni şarj edilebilir pil etkisi. Dinamikler birçok kişiyi memnun edecek. Yüksek hızlı tavan: 64,8 km/saate kadar (önceki model: 47 km/saate kadar). Kullanıcının becerilerine bağlı olarak, 3 modlu drone etkinliği mevcuttur: Basit / Standart / Gelişmiş.

 • Güvenlik nedenleriyle, motorların dönüşünün herhangi bir zorlamalı olarak bloke edilmesi, motorların acil durdurmasına neden olur.
 • Drone 100 metre irtifayı 18 saniyede aşıyor.
 • Maks. kaldırma hızı - 21 km / s'dir.

Uçuş Modları

Daha önce işleviFollow Meiçin mevcut değildi Parrot Bebop 2. Geliştiriciler, görsel tanıma teknolojisi ve GPS izleme sistemi sayesinde FreeFlight 3 mobil uygulamasınıFreeFlightPro ve şimdiolarak geliştirdiler., drone çekim için konuyu tanıyabilir ve takip edebilir. Eşleştirilmiş gadget'ın ekranındaki uçuş modlarından birini seçin, nesneyi belirleyin ve drone, seçilen ayarlara göre hareketinin fotoğraflarını çekecektir.

Toplamda 5 mod vardır:

 • Otomatik- Takip et - Akıllı telefonun GPS konumlandırmasına ve yüksek doğrulukla görsel tanımaya dayalı yeni bir izleme teknolojisi, tüm rota boyunca bir nesnenin yakalanmasını sağlar.
 • Tırmanma - bu modda, eşleştirilmiş akıllı telefonun barometrik verilerini analiz eden drone, itaatkar bir şekilde nesnenin dikey yükselişini çekecektir. Mod, dağcılar için geçerlidir.
 • Mükemmel taraf - konunun hangi tarafının en iyi çekileceğini seçin ve drone katılımıyla benzersiz kareler çekecektir.
 • Otomatik Çerçeveleme - Drone, özneyi çerçevenin merkezinde tutmak için benzersiz bir görsel tanıma algoritması kullanır.
 • Sihirli dronlar - 4 selfie seçeneği hizmetinizdedir: Yörünge (nesnenin 360º çevresinde) / Boomerang (nesnenin ön, arka ve karşı tarafı) / Parabol (özne üzerinde yay şeklinde çekim) / Zenith (nesneyi yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya doğru çekmek).

Drone'nun nesneyi takip etmesini sağlayan beni takip et işlevi ödenir - 19.99 dolar. Ancak satın almadan önce geliştirici, kullanıcıya 15 günlük ücretsiz bir test sürüşü sunuyor. Benzer şekilde, noktalara uçmanın mümkün olduğu "Uçuş Planı"işlevini etkinleştirebileceğinizi unutmayın.

Fiyat

Konfigürasyona bağlı olarak üreticinin resmi web sitesinde, Parrot Bebop 2 aşağıdaki fiyatlarla satılmaktadır:

 • Parrot Bebop 2 FPV - 399,99 $
 • Parrot Bebop 2 Maceracı -579.99$

Çıktı

Parrot Bebop Drone 2$399.99
7.83333333333333
Fiyat
4/10
Kamera
7/10
İşlevsellik
9 / 10
Uçuş süresi
9/10
Uçuş Performansı [3 52]8/10
Kompaktlık
8/10
Tamamlama
9/10
Güvenilirlik
8 / 10
Fiyat / Kalite
10/10

Artıları

 • Tasarım / Modüler
 • Yapı Kalitesi / Ağırlık
 • Elektronik Performansı
 • Konumlandırma Doğruluğu
 • Kamera (Stabilizasyon)
 • Uçuş Süresi
 • Uçuş Modları
 • Otomatik Kalkış / İniş
 • Güvenlik / Kullanım Kolaylığı
 • Kutudan Çıkmaya Hazır

Eksileri

 • Fiyat
 • Ücretli özellikler: Follow Me and Flight Plan
 • Dahili bellek (toplam 8GB)

Aksiyon uçuşu için mükemmel bir drone, uzaktan kumanda ve FPV gözlüğü kullanılarak pilotaj yapıldığında tarif edilemez bir his. Bebop 2 çok dinamik ve aynı zamanda katlanarak stabil bir drone, bu da onu akılda kalıcı kılıyor. Kullanım kolaylığı dikkat çekicidir, pilotajın inceliklerini anlamak için uzun süre daha basit modeller üzerinde öğrenmenize gerek yoktur. Bebop 2'nin dinamik FPV uçuşları için daha "keskin" olduğu belirtilmelidir, büyük ölçekli yüksek kaliteli çekim için bir İHA arıyorsanız, uygulamanın gösterdiği gibi kötü bir şey yapmasa da düşünülmemelidir. onunla da iş.

Fotoğraf

Fotoğraf Parrot Bebop 2.

Videolar

Parrot Bebop 2 ile videolar.

.